0722-57-5076

איחור במסירת דירה מקבלן

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,
חייגו אלינו 0722-57-5076
או מלאו את הטופס הבא:

זקוקים לייעוץ משפטי בנוגע לאיחור של מסירת דירה? הגעתם למקום הנכון!

נושא איחור במסירת דירה מצויין בחוק המכר בישראל וישנים תיקים משפטיים רבים הנוגעים לנושא. למעשה, ישנם תקדימים משפטיים רבים בישראל במקרים של איחורים של מסירות דירה ועל כן ניתן לבחון את המקרה שלכם בצורה מדוייקת מאוד ולהשוות אותו למקרים משפטיים קודמים. ליווי משפטי של עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום המקרקעין, יכול לסייע לכם למקסם את התביעה שלכם ולדרוש את הפיצוי המגיע לכם עקב האיחור במסירה של הדירה.

ליווי משפטי לאיחורים במסירת דירה

הדרישה לפיצויים היא בהחלט רלוונטית כאשר ישנו איחור במסירה של דירה אך חשוב להכיר את חוק המכר על מנת להבין מתי יש היתכנות להגשת תביעה כנגד מוכר הדירה. במידה ורכשתם דירה על הנייר מקבלן בנייה, תוכלו להתייעץ עם עורך דין לטיפול באיחור מסירת דירה ולהבין האם במקרה שלכם תוכלו לדרוש פיצויים על איחור במסירה של הדירה. אם האיחור עבר את 60 הימים מעבר ליום המסירה הרשום בחוזה, קבלן הבנייה שלכם מחוייב לשלם לכם פיצויים. כאשר אתם פונים לעורך דין לטיפול באיחור מסירת דירה, תוכלו להראות לו את חוזה המכר שלכם על מנת שיבצע בדיקה של הסעיפים הרלוונטים למקרה של איחור במסירה של הדירה, כנ"ל לגבי איחור במסירה של דירות יד שנייה.

ניסוח כתב תביעה בנוגע לאיחורים במסירת דירה

על מנת שתוכלו להגיש בקשה לפיצויים במקרים של איחור במסירה של דירה לאחר קנייה, תדרשו להגיש כתב תביעה בבית המשפט. מומלץ לכם לבצע את ההגשה עם משרד עורכי דין לטיפול במסירת דירה, המביא איתו ניסיון וידע בתחום. משרד עורכי דין לטיפול במסירת דירה ינסח עבורכם את כתב התביעה ויגיש אותו, כאשר הוא מנוסח בצורה מושלמת, לבית המשפט כולל כל המסמכים והראיות הנדרשות לתביעה שלכם.

קביעת פגישה עם עו"ד בתחום איחור במסירת דירה

מעוניינים לקבוע פגישה עם עורך דין מומחה בתחום איחור במסירת דירה? זה הזמן לפנות למשרד עורכי דין ארז אסרף, הנחשב לאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום המקרקעין. עורכי הדין של המשרד מלווים מאות לקוחות בכל שנה בנושא תביעות לפיצויים, מול קבלנים ומול בעלי נכסים ומעניקים להם את הליווי המשפטי הטוב ביותר בבית המשפט.

איחור במסירת דירה מקבלן

 

איחור במסירת דירה מקבלן – עו"ד ארז אסרף

לרכישת דירה מקבלן ישנם מספר יתרונות על פני רכישת דירה יד שניה. היתרון הבולט הוא קבלת דירה חדשה לגמרי ממש מהניילונים, כשלרוב היא תהיה גם בשכונה או רחוב חדשים וההנאה מהמגורים  במקום כזה יכולה להיות רבה. עם זאת, לרכישה מקבלן יש גם חסרונות כמו העובדה שאתם רוכשים דירה על הנייר ולא דירה שאתם רואים פיזית. לכך יכולות להיות תוצאות כמו מסירת הדירה עם נזקים או בעיות והבעיה המוכרת היא איחור במסירת דירה מקבלן. בעיה זו היא נפוצה יותר ממה שהיינו רוצים אך בשל השכיחות הגבוהה שלה ישנה חקיקה ברורה בנושא כך שאם הדבר קורה לכם אתם לא לבד והקבלן מחויב לפצות אתכם על כך.

איחור במסירת דירה מקבלן- מה קובע החוק?

על פי החוק בנושא, אם מדובר על איחור במסירת דירה מקבלן העולה על 60 יום מגיע לכם פיצוי, כשעל פי תקדים משפטי בעניין צריך הקבלן לשלם פיצוי גם על 60 הימים הראשונים. גובה הפיצויים צריך להיות פי 1.5 מגובה שכר דירה המשולם על דירה דומה באזור. תשלום בגובה זה יהיה ל 8 החודשים הראשונים. החל מהחודש התשיעי גובה הסכום יהיה פי 1.25 משכר דירה של דירה דומה. יש לציין שאם הקבלן חרג בפחות מ 60 יום במסירת הדירה על פי חוק המכר הוא לא יהיה מחויב לשלם על אותם ימים אלא אם כן העניין נכלל בחוזה.

ניסוח חוזה לטובתכם- הקדמת תרופה למכה

חוזה המכר מול הקבלן יכול להיות נוטה לטובת הקבלן או יכול להיות נוטה או לפחות הוגן מספיק עבורכם. אפשר למשל להתעקש על פיצוי גם עבור הימים הראשונים גם אם אין חריגה של מעל 60 יום במסירת הדירה. כל חודש בו אתם משלמים שכר דירה בנוסף למשכנתא יכול להיות משמעותי עבורכם. מומלץ גם לקבוע בהסכם המכר את גובה הפיצוי, כי החוק אינו מציין סכום חד משמעי אלא כאמור פי 1.5 ממחיר דירה דומה באזור. עם חוזה שנבדק ע"י עורך דין מנוסה בתחום אתם תהיו מוגנים במקרים של חריגה במסירת הדירה בצורה הטובה ביותר.

משרד עורכי דין ארז אסרף מתמחה בתחום המקרקעין, בין היתר בנושא של איחור במסירת דירה מקבלן ויוכל לסייע במציאת הפתרון הטוב ביותר עבורכם במקרה של חריגה. מוזמנים ליצור קשר.

איחור במסירת דירה

איחור במסירת דירה

קניית דירה היא פרויקט מורכב הדורש הוצאת סכום כספי גבוה, לקיחת משכנתא ברוב המקרים, בדיקות מול הרשויות כמו רשות מקרקעי ישראל או הרשות המקומית. מעבר לכך תהיה פעמים רבות המתנה ארוכה עד לקבלת הדירה, במיוחד כשזו דירה מקבלן שהקונה ירכוש על הנייר ולא כשהוא רואה אותה באופן פיזי. לכן, נחקק חוק המכר בדירות שבא להגן על הרוכשים מפני איחור במסירת דירה וגם מפני דברים נוספים כמו מסירת הדירה עם נזקים. אחד הנושאים הנפוצים הוא נושא האיחור ולכן נחקקו בהקשר זה חוקים ברורים מהו זמן חריגה שהחל ממנו יהיה צורך לתת פיצוי ומה סדר גודל הפיצוי.

מתי מגיע פיצוי על איחור במסירת דירה?

חוק המכר נוגע בעיקר לדירות הנרכשות מקבלן בגלל שזו דירה חדשה שנבנתה ולא דירה שנקנית As is. על פי החוק, איחור במסירת דירה יחשב מסירתה מעל 60 יום מהיום המצוין בחוזה. גובה הפיצויים המצוין בחוק אינפו פחד משמעי אלא יחסי. הקבלן מחויב לפצות בשמונת החודשים הראשונים לאיחור בסכום שהוא פי 1.5 משכ"ד ממוצע באזור עבור דירה דומה. מהחודש התשיעי והלאה הסכום יהיה פי 1.25 ממחיר שכ"ד של דירה דומה באזור. הפיצוי הוא חודשי וצריך להיות משולם בסוף כל חודש. אם הקבלן אינו משלם את המגיע, כדאי לפנות לעורך דין ולהתכונן לתביעה בנושא.

מה אומר החוק לגבי איחור במסירת דירת יד שניה?

חוק המכר אינו תקף לרוב בדירות יד שניה, מלבד במצב שהמוכר בנה אתצ הדירה ובמצבים מסוימים של דירות להשקעה. זאת כי אלה נקנו כשהקונה ראה את הדירה, והיתה לו האפשרות לבדוק אותה. במקרה של דירה יד שניה חשוב מאוד לעגן בחוזה את הנושא ולסכם מראש ]על פיצוי במקרה של איחור, מהו זמן האיחור שהחל ממנו ינתן פיצוי, מהו גובה הפיצוי כשיש לקחת בחשבון את כל הנזק הכספי הנגרם מן האיחור, בראשו כמובן שכר דירה שמשולם זמן נוסף אך גם נזקים נוספים גם אם עקיפים.

משרד עו"ד ארז אסרף מתמחה בכל הקשור לנדל"ן וסייע ללקוחות רבים להתמודד מול קבלנים במצב של איחור במסירת הדירה או להגן על עצמם טוב יותר במסגרת החוזה. מוזמנים ליצור קשר.