0722-57-5076

ליקויי בניה ברכוש משותף

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,
חייגו אלינו 0722-57-5076
או מלאו את הטופס הבא:

גיליתם ליקויים בבנייה של דירה מקבלן?

ליקויי בנייה יכולים להיגרם ממספר גורמים, כגון שימוש בחומרי בנייה באיכות ירודה, עבודה רשלנית של הקבלן או תקלות בתהליך תכנון הבניין. ליקויי בניה ברכוש משותף יכולים להוביל למספר בעיות, כגון נזקים לרכוש המשותף, פגיעה בבריאות הדיירים ואף לירידת ערך הנכס שרכשתם. אם אתם גרים בבניין עם ליקויי בנייה, חשוב לפעול במהירות על מנת לתקן את הליקויים דרך הקבלן האחראי על הנכס שקיבלתם. אתם יכולים לפנות לקבלן שאישר את תוכנית הבניין, לקבלן המבצע או לעורך דין המתמחה בדיני מקרקעין על מנת שיעניק לכם ייצוג משפטי מול הקבלן. אם אתם מגלים ליקוי בנייה, לא משנה באיזו רמת ליקויים, חשוב לדווח עליהם באופן מידי לקבלן, כאשר הקבלן הוא האחראי לתקן את הליקוי על חשבונו.

איך מזהים ליקויי בניה בדירה?

ליקויי בניה יכולים להופיע בכל אחת מתשתיות הבית כגון תשתיות החשמל, המים והביוב ותשתיות הבניין.  כאשר מדובר על האזורים בבניין השייכים לרכוש המשותף מומלץ להתארגן כל בעלי הדירות ביחד על מנת לקבל ייצוג גדול יותר בנוגע לליקויים. אם הקבלן לא מתקן את הליקויים למרות הפנייה שלכם ישירות אליו, מומלץ לכם לפנות לעורך דין המתמחה בדיני מקרקעין. עורך הדין יוכל לעזור לכם להבין את זכויותיכם ולנקוט בצעדים משפטיים אם הקבלן לא מתקן את הליקוי.

פעולות לביצוע לאחר זיהוי הליקוי

כאשר מזהים ליקויי בניה ברכוש משותף יש לבצע מספר פעולות מקדימות לנקיטת צעדים משפטיים. דבר ראשון שיש לעשות הוא לדווח על הליקויים באופן מידי ורצוי בכתב או בהתכתבות במייל או אף בווטסאפ. יש לדחוף לקבלת אישור בכתב מהקבלן שאישר את תוכנית הבניין או מהקבלן המבצע כי הוא יתקן את הליקוי. אישור בכתב יהיה ראיה חשובה אם תיאלצו לפנות לבית המשפט. המלצה נוספת היא לשמור על כל המסמכים הקשורים לליקוי הבנייה, בין אם אלה מסמכים מחברת בדק בית ובין אלה תמונות או הוכחות שאתם יכולים להציג בבית משפט.

ייעוץ לליקויי בניה ברכוש משותף

לקבלת ייעוץ מקצועי בנוגע לליקויי בניה ברכוש משותף, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו דרך האתר. אנחנו במשרד עורכי דין ארז אסרף נלווה אתכם לכל אורך התהליך מול הקבלן במטרה להביא לתיקון הליקויים באמצעות הקבלן כמה שיותר מהר.