0722-57-5076

סגירת חברה בע"מ

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,
חייגו אלינו 0722-57-5076
או מלאו את הטופס הבא:

מעוניינים לסגור את החברה בבעלותכם? יש לנו פתרון בשבילכם!

חברה בע"מ יכולה להיסגר באמצעות 2 תהליכים שונים – פירוק מרצון ופירוק דרך צו בית משפט. אם אתם מעוניינים להתחיל בתהליך של סגירת חברה בע"מ, חשוב שתבצעו זאת מהסיבות הנכונות ובדרך המתאימה. ליווי משפטי של משרד עורכי דין במקרה זה הוא חיוני ויכול לסייע לכם לקדם את התהליך ולטפל בנושאים חשובים הקשורים לדיני עבודה במידה ויש עדיין עובדים לחברה שלכם. במקרים מסויימים, ניתן אף לבטל אגרות שנתיות אשר שולמו בשנים בהן החברה לא הייתה פעילה ומומלץ לעשות זאת יחד עם עורך דין המתמחה בדיני חברות. ברוב המקרים, בעלי החברות מבקשים לסגור את החברה על מנת להפסיק את התשלום לרשם החברות ובדרך זו גם למנוע קנסות עתידיים.

ליווי משפטי לסגירת חברה מרצון

סגירת חברה מרצון הינו תהליך מומלץ ואינו דורש פנייה לערכאות משפטיות. ניתן לפרק חברה מרצון מתוך מטרה למנוע הפסדים, תשלומי אגרה או מתוך יצירת רווח עסקי. במידה ואין נושים לחברה ואין חובות אשר לא נסגרו, בית המשפט יאפשר לכם לבצע את כל ההליך לפירוק החברה שלכם מרצון ללא צורך בהתערבות של ערכאה משפטית. במידה ויש לחברה שלכם נושים, התהליך של פירוק החברה מרצון הוא עדיין אפשרי ומחייב מהנושים להיות חלק מהתהליך. חשוב לציין כי אין אפשרות לקבוע מפרק זמני בדרך זו, וכל התהליך מתבצע על ידי בעלי החברה ולכן ההמלצה היא לעבור את כל שלבי התהליך בליווי מלא של משרד עורכי דין המתמחה בתחום דיני חברות.

פירוק של חברה דרך בית המשפט

הדרך הנוספת לסגור חברה בע"מ היא באמצעות פנייה לבית משפט. בשלב הראשון יש להגיש את הבקשה לכונס הרשמי לצורך פירוק החברה ולאחר מכן גם לבית המשפט המחוזי. בשלבים הבאים תדרשו גם להגיע לדיון בבית משפט בתהליך מינוי המפרק לחברה, אשר יהיה אחראי על הסדרת החובות לנושים במידה ויש ועל כל תהליך פירוק החברה. בית המשפט מפקח על תהליכי פירוק של חברות הנמצאות בתהליכים עסקיים אשר מביאים לקשיים כלכליים, או להתנהלות עסקית בעייתית. ברוב המקרים מדובר על חובות שהחברה לא שילמה לנושיה ובית המשפט ימנה את המפרק לחברה אשר יחלק את הכספים הנדרשים בין הנושים לאחר מכירת נכסים, או הוצאת כספים של החברה מהשקעות או הכנסות קיימות.

משרד עורכי דין מקצועי לסגירת חברה בע"מ

סגירת חברה בע"מ הינה תהליך מורכב משפטית ובירוקרטית ודורש ידע רב וניסיון בהתנהלות מול הגורמים הרלוונטיים. משרד עורכי דין ארז אסרף מלווה מאות חברות בכל שנה בתהליכי פירוק וישמח לסייע לכם בתהליך בצורה מקצועית ויעילה.