0722-57-5076

תביעות קבלן נגד לקוח

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת,
חייגו אלינו 0722-57-5076
או מלאו את הטופס הבא:

תביעות קבלן נגד מזמין, תביעות קבלן משנה נגד הקבלן הראשי – ניתן לפעול כדי לקבל את הכסף עבור ביצוע העבודה. כל המידע, לפניכם

אם אתם קבלני גבס, קבלני חשמל, קבלני אלומיניום או קבלנים מסוג אחר, ביצעתם עבודה, ולא קבלתם עליה כסף – המאמר הזה הוא בשבילכם.
גם אם אתם בעלי מקצוע אחרים – צבעים, מסגרים ועוד, ולא קבלתם תשלום ממזמין העבודה, או שקבלתם תשלום חלקי בלבד, חשוב שתדעו שיש מוצא ושיש לאן לפנות.

משרד עו"ד ארז אסרף, בעל מומחיות בתביעות קבלנים, ישמח לעמוד לרשותכם.

הפרת התקשרויות בכתב או בע"פ ואי תשלום
תופעה נפוצה בחברה הישראלית, ובמיוחד בימי הקורונה, כאשר ניתן לראות הפרת התקשרויות חוזיות רבות, היא של קבלנים (אינסטלציה, ריצוף, חשמל, טיח ועוד) שמבצעים עבודות עבור יזמים או כקבלני משנה, ולא מקבלים את הכסף שמגיע להם עבור העבודה שבצעו.לפעמים מזמין העבודה 'נעלם', ולפעמים מתחמק בתירוצים לא רציניים כדי לנסות להגיע לאיזושהי הסכמה עם הקבלן, שבכל מקרה נמצא במצוקה, כך שיסכים לקבל סכום נמוך בהרבה עבור העבודה שבצע.

למי כדאי לפנות?

משרד עו"ד ארז אסרף וליהנות מיחס אישי ושירות אדיב, כל לקוח וצרכיו הספציפיים.
* הזכויות שנשללו מכם ע"י מקבל השירות
* תשלומים נוספים בגין דרישות נוספות ממקבל השירות
* הענשת מקבל השירות בעקבות עוגמת הנפש שנגרמה
* קבלנים שביצעו את עבודתם במלואה ולא קיבלו תשלום
* הפרת חוזה קבלן מול יזם
עו"ד ארז אסרף, בעל משרד עורכי דין אזרחי מסחרי איכותי ומוביל, המתמחה בעריכת עסקאות מכר מורכבות מכל הסוגים וליווי הלקוחות לכל אורך שלבי ההליך. 
סכסוך משפטי
על פניו, נראה שמזמיני עבודה רבים אדישים לאפשרות של הגעה לסכסוך משפטי עם הקבלן, ומעדיפים לבחור באפשרות של התחמקות ואי תשלום.
במקרים כאלו, קבלנים יכולים להגיש תביעה בליווי עו"ד שעוסק בתביעות קבלן, במטרה לקבל את הסכום שמגיע להם.עו"ד ארז אסרף, המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי, יוכל לסייע לכם. תביעות קבלן נגד קבלן (קבלן משנה נגד קבלן ראשי) או תביעות קבלן נגד לקוח (מזמין העבודה) הן אמצעי מוכר ולגיטימי כדי למנוע ניצול וכדי לקבל תמורה כספית בגין העבודה הקשה והרבה שהושקעה.

מדובר בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים ומעלה. התקשרות חוזית היא התקשרות מחייבת, ויש מקום להתייעץ עם עו"ד תביעות קבלן ולדרוש את קבלת התשלום עבור החלק שבוצע.

חשוב לציין, כי לא רק מזמיני עבודה או יזמים 'קטנים' לא משלמים לקבלנים ולקבלני המשנה, גם קבלנים וקבלני משנה נאלצים לפעמים לתבוע יזמים ומזמיני עבודה 'גדולים', כולל חברות מוכרות וגדולות במשק, אשר לא משלמות לקבלנים את הסכום המגיע להם עבור ביצוע העבודה.

כך למשל, לפני מספר שנים, קבלן תבע חברת בניה גדולה בטענה שקרס כלכלית כשהחברה אילצה אותו לוותר על סכומים שהתחייבה לשלם לו.

הגשת תביעה והתיישנות

סעיף 5 לחוק ההתיישנות, תשי"ח-1958 קובע, כי התיישנות בתביעה כספית היא בת 7 שנים. בסעיף 6 לחוק זה נקבע, כי ההתיישנות נספרת מהיום שבו נולדה עילת התביעה.

על כן, גם אם עברו שנתיים או שלוש מזמן שבצעתם את העבודה ולא קבלתם את הכסף, אל ייאוש – עדיין תוכלו להגיש תביעה נגד הקבלן במקרה הצורך, שכן תקופת ההתיישנות טרם חלפה.

חוזה חתום והתקשרויות נוספות

קבלנים רבים חוששים להגיש תביעה ולמצות את זכויותיהם בבית המשפט, מכיון שהם לא מוצאים את החוזה שנחתם, או מכיון שהם לא חתמו על חוזה 'עב כרס' אשר יחשב בבית המשפט כרציני ומקנה פיצוי במקרה של הפרתו, אבל חשוב להדגיש, כי הדבר לא הכרחי. גם חשבוניות על קניות חומרים וביצוע העבודה ותקשורת במיילים, במסרונים ובווטאספ – יכולות להספיק. בשנים האחרונות בתי המשפט נוהגים 'לרכך' הלכות ולהתאימן לימינו, וכבר נפסק בפסקי דין שונים, כי התכתבות במייל קבילה בבתי משפט וגם הודעה בווטסאפ יכולה להיות מחייבת (הדבר רלוונטי גם ביחס לתביעות לפינוי מושכר ועוד).

תביעה או פשרה?

ישנם קבלנים שאינם מעוניינים בהגשת תביעה לבית המשפט ובהמשכות הליכים ארוכה, שתגזול מהם הרבה זמן ואנרגיות. חשוב לדעת, שמלבד ניהול תביעה, ישנן אופציות נוספות. יש אפשרות להגיע להסדר פשרה בבית המשפט, וכמו כן ניתן לפעול בדרך של פשרה ללא הליך משפטי – כלומר ניהול משא ומתן ישיר טרם הגשת תביעה.
כדי לבחון מה האופציה המתאימה לכם והטובה ביותר בנסיבות מקרה, מומלץ לפנות לעו"ד תביעות קבלן, אשר ידע לפעול בשמכם – הקבלנים/קבלני המשנה – מול היזם או מזמין העבודה, ולסייע לכם לקבל את מה שמגיע לכם בהקדם.

למשרד עו"ד ארז אסרף יש את הידע והמומחיות בתחום דיני חוזים, קבלנות ותביעות כספיות. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם ככל הנדרש.

למי כדאי לפנות?

משרד עו"ד ארז אסרף וליהנות מיחס אישי ושירות אדיב, כל לקוח וצרכיו הספציפיים.
* הזכויות שנשללו מכם ע"י מקבל השירות
* תשלומים נוספים בגין דרישות נוספות ממקבל השירות
* הענשת מקבל השירות בעקבות עוגמת הנפש שנגרמה
* קבלנים שביצעו את עבודתם במלואה ולא קיבלו תשלום
* הפרת חוזה קבלן מול יזם
עו"ד ארז אסרף, בעל משרד עורכי דין אזרחי מסחרי איכותי ומוביל, המתמחה בעריכת עסקאות מכר מורכבות מכל הסוגים וליווי הלקוחות לכל אורך שלבי ההליך.